Hlásíte se na lékařské fakulty?

Scio přijímačky na lékařské fakulty nechystá, ale pomůže vám s přípravou. Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších otázek ke studiu medicíny. Můžete se také podívat na náš přehled požadavků jednotlivých lékařských fakult, přijímačky nanečisto, individuální konzultace nebo on-line test. 

 

 

FAQ ke studiu medicíny

Kde můžu v Česku studovat medicínu?

Na osmi fakultách veřejných vysokých škol. Jde o tři lékařské fakulty v Praze, dále fakulty v Brně, Hradci Králové, Plzni, Olomouci, Ostravě. Více informací najdete na webu jednotlivých fakult.


Jaké testy musím u přijímaček složit?

Z biologie, chemie a fyziky. Některé fakulty kromě toho vyžadují například test studijních předpokladů nebo ústní pohovor. 


Jakou mám šanci na úspěšné absolvování přijímaček?

Šance na přijetí se pohybuje mezi 14 % - 32 %. Záleží jak na počtu přihlášených, tak na počtu přijatých. Loni se na medicínu hlásilo více než 14 000 uchazečů. Více informací o úspěšnosti na jednotlivé fakulty.


Kdy se musím začít připravovat?

Čím dříve, tím lépe. Získejte náskok před ostatními. Počítejte modelové příklady, studujte doporučenou literaturu. Lékařské fakulty vyžadují detailní znalost středoškolské biologie, chemie a fyziky.


Jak se na přijímačky můžu připravit?

Čtením odborné literatury a řešením modelových otázek. Vzájemné srovnání mezi sebou získáte už v březnu nebo v dubnu díky přijímačkám nanečisto.

 

kontaktujte nás