Scio pořádá další ročník konference Perpetuum, letos na téma Vzdělávání v digitálním století

V úterý 27. listopadu 2018 proběhne v centru současného umění DOX již třetí ročník konference o vzdělávání Perpetuum. Letošní ročník se zaměří na nanejvýš aktuální téma vzdělávání ve světě technologií. Odborníci ze sféry vzdělávání, psychologie, kybernetiky, školství, byznysu a dalších mezioborových platforem se v rámci třech tematických panelových diskuzí zaměří na otázky, jak technologie v současném digitálním století proměňují samotného člověka, rodičovství a výchovu, práci a školu. Součástí konference jsou i praktické workshopy reflektující příležitosti i hrozby v kontextu technologického rozvoje.

Do jaké míry technologie pomáhají a kdy už škodí? Jak zajistit dítěti ve virtuálním světě bezpečí a kde jsou meze rodičovské kontroly? Neztrácíme základní sociální dovednosti? Jaká zaměstnání vzniknou a jaká zaniknou? Dokáže škola děti adekvátně připravit? Tyto a další otázky se staly předlohou pro letošní ročník konference.

„Téma Vzdělávání v digitálním století jsme nemohli vzhledem k jeho aktuálnosti opominout. Obrovský vývoj digitálních technologií a jejich využívání s sebou nutně přináší změny související s celou řadou oblastí lidského života. Abychom byli schopni čelit negativním dopadům technologického rozvoje a současně naplno využívat jeho potenciál, musíme přemýšlet v souvislostech a předjímat do budoucna. A to je cílem konference Perpetuum: zamyslet se nad tím, kde je a bude místo člověka a jak v kontextu s tím vychovávat a vzdělávat novou generaci“, říká Veronika Nováková, tisková mluvčí Scio.

V rámci konference promluví skuteční odborníci v rámci svého oboru. Do diskuze o podobě a fungování Člověka v digitální století přispěje kybernetik Michal Šebek, antropolog Michal Horáček, filozofka Dita Malečková a psycholožka Zuzana Pavelcová. Panelovou diskuzi na téma Rodičovství a výchova v digitálním století otevře herečka Ester Geislerová, generální konzultantka Alzy Lidija Zavoralová a Jan Kršňák z Digidětí, přičemž všichni zde vystoupí především v roli rodiče. V panelové diskuzi Práce a škola v digitálním století se střetnou stran školství vládní zmocněnec pro digitální vzdělávání Ivan Pilný, rektor ZČU Miroslav Holeček a ředitel ScioŠkoly Jiří Hokeš; stranu byznysu zastoupí Miroslav Umlauf z Avastu; zatímco propojení práce a školy zajistí zástupce Aliance pro mladé Jan Veselý. Moderaci všech diskuzí zajistí profesionálové pohybující se napříč zmíněnými oblasti: Pavel Kysilka, Jan Romportl a Andrej Novik. Teoretické diskuze doplní i blok osmi praktických workshopů pod vedením Czechitas, Replug me, Člověka v tísni, DOX, Hrajeme si chytře a ScioŠkoly. Součástí konference je i networkingová afterparty.

Věříme, že konference prostřednictvím řečníků přinese komplexní pohled na současnost a především inspirace do budoucna, jak se co nejlépe připravit na výzvy digitálního století souvisejícími s rozvojem technologií, doplňuje Veronika Nováková.

Celodenní konference proběhne 27. listopadu od 9.30 hodin v centru současného umění DOX. Díky podpoře DOXu návštěvníci konference můžou ještě před otevřením registrace od 8.30 hodin navštívit výstavu Welcome to hard times, současně po celou dobu konference bude zpřístupněna i tamější výstava #DATAMAZE – Datové bludiště.

Vstupné na konferenci je 990 Kč; zvýhodněné cena pro studenty do 26 let, seniory a rodiče samoživitele je 490 Kč. V ceně vstupného je zahrnuto i celodenní občerstvení.

Veškeré informace a registrace na konferenci: perpetuum.cz/konference 

Kontakt: 

Veronika Nováková, tisková mluvčí
tel.: 702 056 654
e-mail: vnovakova@scio.cz
 
21. 11. 2018