Scio pořádá konferenci o vzdělávání bez hranic Perpetuum 2016 v DOXu

Kde leží hranice vzdělávání? Můžeme se inspirovat v zahraničí? Jak vypadá vzdělávání u nás za hranicemi školního pozemku? A co se naučíme, když překročíme zónu osobního komfortu? Tolik a určitě více se dozvědí účastníci na konferenci Perpetuum 2016, která se koná v úterý 8. listopadu  v Centru současného umění DOX. 

 

„Pořádáme svou první konferenci, letos se týká tématu vzdělávání bez hranic. Vystoupí na ní řada zajímavých osobností, říká Markéta Majerová,“ tisková mluvčí Scio. V rámci konference budou hovořit řečníci, kteří do oblasti vzdělávání zasahují a jejichž názor vnáší do diskuse mnoho inspirativních podnětů. Každý z nich během patnáctiminutové prezentace přednese příspěvek, týkající se zahraniční inspirace, české zkušenosti, nebo vize ve vzdělávání. Konference bude uspořádána do bloků, v jejichž rámci řečníci vstoupí. V bloku Zahraniční inspirace to bude Bob Kartous, Šimon Pánek, Tania le Moigne, Ondřej Liška, Markéta Šetinová. Blok Česká zkušenost uvítá následující řečníky: Jiří Raiterman, Tomáš Hruda, Eva Sanigová a Miloš Říha. V posledním bloku Vize ve vzdělávání pak promluví Mikuláš Bek, Radek Špicar, Václav Kubata a Ondřej Šteffl. Na závěr každého panelu bude prostor pro diskuzi i dotazy účastníků. Součástí konference budou také zajímavé workshopy na téma vzdělávání, například workshop týkající se svobodné výuky od žáků ScioŠkoly. Občerstvení na konferenci zajišťuje Ethnocatering. „Těšíme se na průběh naší první konference. Překvapilo nás, že od otevření registrace se během několika dní počet účastníků úplně naplnil. Tak velký zájem nás velmi těší,“ říká Markéta Majerová.

Konference se uskuteční v Centru současného umění DOX, v úterý 8. listopadu od 10 hodin. Vzhledem k omezenému počtu míst jsou vyčerpaná všechna účastnická místa. V případě zájmu účasti novinářů je vzhledem k naplněnosti nutná rezervace na e-mailu: perpetuum@scio.cz.

 

Kontakt:

  • Markéta Majerová, tisková mluvčí
  • mmajerova@scio.cz
  • 702 046 5297. 11. 2016