Startuje čtvrtý ročník Prezentiády, soutěže nejenom o prezentování

BRNO – Skvělá atmosféra, týmová spolupráce, zlepšení jazykových schopností. To vše a ještě mnohem více nabízí Prezentiáda, celorepubliková prezentační soutěž, která odstartovala 26. února. Nejlepší středoškolské týmy ze všech krajů se na závěr utkají v dubnovém celorepublikovém finále.

Prezentiáda je soutěž určená pro tříčlenné středoškolské týmy, jejímž pořadatelem je občanské sdružení Student Cyber Games a spolupořadatelem Vysoká škole ekonomie a managementu VŠEM. Pravidla jsou jednoduchá. Studenti vypracují prezentaci na určené téma, kterou musí odevzdat nejprve v nominačním kole a poté ji osobně prezentovat v kole krajském. Ti nejlepší dále postupují do pražského závěrečného finále, které se bude konat na půdě Vysoké školy ekonomie a managementu. Hodnocen je nejen mluvený projev, ale i vizuální podoba prezentace nebo schopnost reagovat na doplňující otázky.

Cílem projektu je naučit studenty sebevědomě vystupovat před publikem a jasně představit vlastní myšlenky. „Pokud přicházíte na pracovní pohovor a ještě nevíte, jak se správně prezentovat, jste určitě velice nervózní. Prezentiáda je jedinečná díky tomu, že pomáhá prezentační dovednosti rozvíjet, a tím i odbourávat nervozitu,“ popisuje vedoucí soutěže Petr Kopřiva. A že vytyčený cíl se daří naplňovat, ukazují i výsledky minulých kol soutěže. Vítězný tým třetího ročníku dokonce moderoval finále jiné studentské akce, oblíbené soutěže v piškvorkách.

 Schopnosti formulovat svá stanoviska a nebát se je vyslovit, jsou podle organizátorů akce v dnešní době velice důležité. Studenti je využijí například i při začleňování se na trhu práce po absolvování vysoké školy. Soutěž pomáhá nové generaci si tyto dovednosti osvojit. „Jsem přesvědčen o tom, že bychom prezentace finalistů mohli ukázat vysokoškolákům, aby viděli, jak to má vypadat,“ chválí projekt jeden z porotců z Vysoké školy ekonomické Pavel Král. 

 Motivací pro letošní soutěžící mohou být také hodnotné ceny, mezi které patří například rok studia na Vysoké škole ekonomie a managementu zdarma či odborné školení v prezentačních dovednostech. Dále mohou vyhrát tablety, monitory nebo knihy. Navíc si v soutěži mohou vyzkoušet prezentování na moderních interaktivních projektorech BenQ, jenž je zároveň hlavním partnerem soutěže.

Více informací k soutěži naleznete na www.prezentiada.cz.

Fotky z minulého ročníku Prezentiády 
 

  

  
23. 9. 2013