Odpolední ScioŠkola

 


Letní příměstský tábor - PRÁZDNINOVÁ SCIOŠKOLA - pro zvídavé děti ve věku 5-7 let


Děti se rodí s touhou učit se a rozvíjet. Důležité je, aby pro to měly vhodné prostředí, které respektuje jejich individualitu, je bezpečné, dokáže je zaujmout, pracuje s jejich silnými stránkami, klade před ně přiměřené výzvy a podporuje jejich přirozenou zvídavost. Takové prostředí jsme vytvořili v Odpolední ScioŠkole, která dává dětem od 5 do 7 let prostor experimentovat a zkoumat. Odpolední ScioŠkola dává dětem možnost poznávat sebe sama a svobodně si řídit vzdělávání, tím učí děti samostatnosti a ukazuje jim, že učení může být zábavou i výzvou.

V Odpolední ScioŠkole pracují děti na projektech, které si samy vyberou, a které umožní každému dítěti, aby si v nich našlo svou roli a bylo plnohodnotným členem týmu. Aby si osvojilo nové znalosti a rozvinulo své dovednosti a hlavně aby pochopilo, že učení může být skvělé!


Kdy a kde?

  • pět po sobě jdoucích setkání od 10:00 do 17:00
  • výzva v podobě společného přespání z pátku na sobotu
  • více než 60 hodin objevování, experimentování, vzdělávání a zábavy
  • termín předpokládaného začátku je neděle 23. července 2017, následně se budeme setkávat každý den až do soboty 29. července
  • Praha, Brno, Olomouc

Jak pracujeme?

  • K dětem přistupujeme individuálně a s každým dopředu plánujeme, v čem se chce rozvíjet a co se chce naučit.
  • Děti se aktivně podílí na pravidlech Odpolední ScioŠkoly a klademe velký důraz na to, aby vždy měly možnost volby, čímž podporujeme jejich samostatnost.
  • Děti pracují ve věkově smíšených skupinách, aby se mohly učit od sebe navzájem, zároveň se na části programu dělí do skupin dle svého zájmu a v případě potřeby i věku.

Odpolední ScioŠkola nevytváří žádný nárok na přijetí do ScioŠkoly. Průvodci Odpolední ScioŠkoly mohou, ale nemusí být průvodci ve ScioŠkolách. Odpolední ScioŠkola vychází ze stejných pedagogických principů jako ScioŠkola.


Odpolední ScioŠkola není kroužek. Jedná se o promyšlený ucelený vzdělávací program,

který děti baví, je pro ně výzvou a dává jim smysl.

 

11 500 Kč/ 60 hodin

Přihlašování na prázdninový termín 2017 bylo zahájeno.

 

Přihlásit

 


Chcete zažít jak pracujeme? Vyzkoušejte Svět vzdělává.


Sledujte naše sociální sítě, kde naleznete fotografie a reportáže z průběhu Odpolední ScioŠkoly. Pokud by vás zajímaly informace o Odpoledních ScioŠkolách nebo cokoli dalšího, napište nám na anovik@scio.cz.


Z jakých témat projektů si děti vybíraly v minulosti?

Legendy staré Prahy

Zámořské objevy

Divadlo a drama

 

Témata pro prázdninový termín Odpolední ScioŠkoly společně s dětmi určíme na našem prvním nedělním setkání, aby vycházely ze zájmu dětí. 


Průvodci Odpolední ScioŠkoly

Anežka Čížková

Kdo je Anežka?

Michal Jahn

Kdo je Michal?

Renata Havlíková

Kdo je Renata?

 

Medailonky všech našich průvodců


Máte další otázky?

V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Odpovíme vám buď telefonicky na čísle 234 705 504 nebo na e-mailu anovik@scio.cz.