Přehled ScioŠkol


Aktuálně máme 10 základních škol a 1 střední školu. Nejstarší ScioŠkola funguje již čtvrtým rokem. Další lokality zvažujeme v příštích letech. Přihlásit se do ScioŠkol můžete i v průběhu školního roku. Přeložen dítěte je velmi jednoduché. Veškeré formality si školy vyřeší mezi sebou. Důležité je vaše rozhodnutí, pak už nás jen stačí kontaktovat.

 

 

 

Stávající školy

 


Plánované školy

Září 2019:  Otevřeme ScioŠkolu ve Zlíně. ScioŠkola bude umístěna v prostorách  ZŠ Mostní 2397 (viz foto zde: https://zlin.scioskola.cz/2309/prostory-skoly). Zájemci mohou vyplňovat přihlášky :-).

Září 2020:  Další školy plánujeme dle našich možností a zájmu rodičů otevřít v září 2020. Konkrétní místa v současné chvíli nevíme. Naše priority jsou: Plzeň, České Budějovice, případně jiné krajské město nebo nějaké město s dostatečnou poptávkou ve středních Čechách. Opět bude kromě zájmu rodičů a svolení úřadů záviset na nalezení vhodných prostor, výši investic do rekonstrukce a na výši nájmu, a také na včasném (do února) nalezení skvělých lidí do vedení školy. Pokud byste v uvedených lokalitách o vhodných prostorách věděli, kontaktujte prosím Mariana Golise (mgolis@scio.cz). 

Plán otvírání dalších škol se může změnit zejména s ohledem na vývoj politiky MŠMT a krajů při udělování souhlasů s otevíráním nových škol (formulované mj. v Dlouhodobých záměrech rozvoje vzdělávací soustavy ČR a jednotlivých krajů) a na ekonomických a personálních kapacitách společnosti Scio.

Bližší informace k potenciálním místům pro založení nové ScioŠkoly najdete níže u jednotlivých měst. vyplněním dotazníku nám pomůžete zjistit předběžný zájem, což může pomoci s rozhodováním o místě založení. Děkujeme za vyplnění i za případné sdílení!

 


Podstatné pro rozhodování, kde školy vzniknou, jsou pro nás souhlas města, souhlas MŠMT, dostatečný zájem rodičů a vhodná budova. Budeme rádi za pomoc aktivních rodičů, kteří o ScioŠkolu stojí. V první řadě upřednostňujeme školní budovy (často stačí najít fungující školu, která není naplněna a pronajme nám část svých prostor). Všem, kteří nám se vznikem ScioŠkol pomáhají, moc děkujeme! 

Pokud nám chcete také pomoci, kontaktujte nás na scioskoly@scio.cz